Opinie o Nas
📱 795 878 898            ☎ 34 361 04 53            ✉ info@elima24.pl                      Godziny pracy infolinii:     poniedziałek-piątek 8:00-16:00
Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaka pilarka stołowa?

2023-03-16
Jaka pilarka stołowa?

Kompletując wyposażenie warsztatów i zakładów produkcyjnych wielu specjalistów zadaje sobie to samo pytanie: jaka pilarka stołowa będzie najefektywniejsza w pracy? Rankingi najlepszych modeli wciąż tworzone są w sieci, ale nie charakteryzują poszczególnych typów urządzeń. W tym artykule postanowiliśmy się zatem na tym skupić.

Dlaczego warto wybrać dobrą pilarkę stołową?

Łatwa i precyzyjna obróbka drewna to najważniejsze argumenty brane pod uwagę przez klientów zastanawiających się nad tym, jaką pilarkę stołową kupić. Przy tych aspektach cena jest nierzadko drugorzędna. Jako sklep z elektronarzędziami popieramy taką postawę, gdyż profesjonalne urządzenie:

  • pozwala z dużą prędkością ciąć różne materiały, takie jak drewno, płyty wiórowe, płyty MDF czy też tworzywa sztuczne,
  • jest łatwe i intuicyjne w obsłudze. Oferuje także sporo udogodnień oraz funkcji.

Bez względu na to, jaka piła stołowa zostanie wybrana, każdy model pozwala wykonać cięcia prostopadłe względem powierzchni stanowiska oraz ukośne przy zastosowaniu odpowiedniej prowadnicy. Osoby, którym zależy na cięciu jedynie pod ukosem, powinny zdecydować się klasyczną ukośnicę, która może okazać się wygodniejsza w obsłudze.

Podstawowe rodzaje pił stołowych

Jaka piła stołowa powinna znaleźć się w danym warsztacie? Wszystko zależy od prac, jakie się będzie nią wykonywać. Ze względu na funkcjonalność oraz konstrukcję wyróżniamy:

  • uniwersalne pilarki stołowe - to propozycja w sam raz dla amatorów i majsterkowiczów. Prędkość obrotowa, możliwa regulacja oraz precyzja są wystarczające dla większości zastosowań, dzięki czemu cena za urządzenie jest stosunkowo niska. Możliwość doboru tarczy sprawia, że pilarka poradzi sobie z różnorodnymi materiałami,
  • pilarki stołowe tzw. na siłę - w przeciwieństwie do innych modeli należy je zasilać prądem trójfazowym. W tych urządzeniach tkwi duża moc, dzięki której można obrabiać nawet twarde materiały obciążające maszynę długotrwale. Jeżeli jakaś firma meblarska zastanawia się nad tym, jaką pilarkę stołową kupić, to taki model może okazać się strzałem w dziesiątkę. Docenią je także profesjonaliści, zajmujący się obróbką materiałów na co dzień,
  • pilarki stołowe z funkcją heblowania drewna - jaka pilarka stołowa dla amatora i jednocześnie profesjonalisty sprawdzi się najlepiej? Oczywiście ta z dodatkowymi funkcjami! Jest to narzędzie, dzięki któremu można zaoszczędzić sporo miejsca. Docenią to zarówno majsterkowicze, jak i niewielkie, prywatne pracownie,
  • stołowe pilarki formatowe - wyposażone są w specjalne prowadnice oraz agregat podcinaka. Dzięki nim cięcie drewna i innych materiałów jest bardzo dokładne, a przy tym szybkie. Takiej obróbce mogą być poddawane nawet duże elementy. Takie pilarki można wykorzystywać na wiele sposobów. Mają duży blat roboczy i dzięki nim można wykonać cięcie poprzeczne, pod kątem, wzdłużne, czy też ukośne. Nie są one tanie, jednak bardzo wszechstronne.

Pilarka stołowa - jaka nada się do Twojego warsztatu? Samemu trzeba odpowiedzieć sobie na to pytanie, uwzględniając własne potrzeby. Wybierając pośród modeli należy także wziąć pod uwagę moc silnika i zdolność cięcia różnych materiałów, ilość obrotów na minutę, maksymalną głębokość cięcia, zabezpieczenia gwarantujące bezpieczeństwo oraz cenę, która często przekłada się na jakość produktu.

pixel