Opinie o Nas
📱 795 878 898            ☎ 34 361 04 53            ✉ info@elima24.pl                      Godziny pracy infolinii:     poniedziałek-piątek 8:00-16:00
Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaki laser krzyżowy wybrać? Przypatrzymy się najpopularniejszym rozwiązaniom

2023-04-25
Jaki laser krzyżowy wybrać? Przypatrzymy się najpopularniejszym rozwiązaniom

Zastanawiasz się jaki laser krzyżowy kupić? Potrzebujesz precyzyjnego wyznaczenia poziomów, pionów oraz kątów prostych przy budowaniu lub wykańczaniu domu? Tego typu sprzęt będzie idealny do wykonania tego zadania. Sprawdź, na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy zakupie lasera krzyżowego.

Czym jest laser krzyżowy i do czego się go stosuje?

Laser krzyżowy zwany inaczej poziomicą laserową to urządzenie, które pomaga wyznaczać pion, poziom oraz kąt prosty na ścianach, sufitach oraz podłogach. Zazwyczaj stosowany jest przy pracach budowlanych oraz wykończeniowych jako narzędzie ułatwiające i przyspieszające wszystkie działania.

Dobra poziomica laserowa znajduje zastosowanie także w zakładach stolarskich i murarskich. Bardzo dobrze się sprawdzają również przy stawianiu dodatkowych ścianek w mieszkaniu. Specjaliści korzystają z nich, gdy montują okablowanie, gniazdka i przełączniki. W przypadku laserów krzyżowych czy też obrotowych, zastosowań jest jeszcze więcej. Wykonywane są przy ich pomocy znacznie bardziej skomplikowane prace budowlane i prace związane z niwelacją terenu.

Jaki laser krzyżowy wybrać? Na co zwracać uwagę przy zakupie poziomicy laserowej?

Laser krzyżowy – jaki wybrać? Tak samo jak w przypadku innych elektronarzędzi należy kierować się przede wszystkim jakością wykonania danego urządzenia i jego trwałością oraz gwarancją na działanie. Jeśli laser ma nam posłużyć jako narzędzie do stworzenia prostych konstrukcji i zachowania odpowiednich kątów w pomieszczeniach, nie warto na nim oszczędzać. To jaka poziomica laserowa zostanie zakupiona, warunkuje jakość wykonanej pracy.

Należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, aby urządzenie było dokładne, a praca z nim łatwa i przyjemna. Warto pod tymi względami rozpatrzyć wybór lasera krzyżowego, który ma więcej funkcji niż tylko te podstawowe. Dzięki temu z jego pomocą można wykonać więcej prac, nie inwestując w dodatkowe narzędzia. Również zasięg poziomicy laserowej będzie miał znaczenie. Tym bardziej jeśli prace mają być wykonywane na zewnątrz budynku, a nie tylko w środku. Jeśli zależy Ci na większej precyzji i dobrej widoczności linii lasera, lepiej wybrać zielony laser, aniżeli czerwony. Przy pracach na zewnątrz warto również wyposażyć się w dodatkowy odbiornik, umożliwiający pracę poza zasięgiem widzialności wiązki laserowej.

Jeśli już wiesz, jaka poziomica laserowa będzie dobrym wyborem, warto pamiętać, że zawsze można dokupić do niej kolejne części, które zwiększa jej funkcjonalność. Jeśli na tę chwilę ich nie potrzebujesz, nie warto przepłacać. Prowadząc elektronarzędzia sklep, posiadamy w sprzedaży różnego rodzaju modele laserów krzyżowych, a także akcesoria Festool. Jeśli zastanawiasz się jaki laser krzyżowy 360 stopni kupić, zapraszamy do kontaktu i na zakupy!

pixel