Opinie o Nas
📱 795 878 898            ☎ 34 361 04 53            ✉ info@elima24.pl                      Godziny pracy infolinii:     poniedziałek-piątek 8:00-16:00
Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Szlifierka oscylacyjna czy mimośrodowa - czym kierować się przy wyborze?

2022-11-18
Szlifierka oscylacyjna czy mimośrodowa - czym kierować się przy wyborze?

Szlifierka oscylacyjna czy mimośrodowa? Dla osób, które nie są obeznane z tematem, wybór może wydawać się bardziej skomplikowany niż jest w rzeczywistości. Szlifierka, jako poręczne urządzenie (wykorzystywane zarówno podczas remontów, jak i w zakładach produkcyjnych wielu firm) pozwala pracować z różnymi materiałami i ostatecznie nadawać im kształt. W zależności od powierzchni danego surowca, jego faktury oraz właściwości, wybiera się odpowiednie narzędzie. Szlifierka oscylacyjna a mimośrodowa - jako profesjonalny sklep z elektronarzędziami przedstawimy ich różnice oraz zastosowanie.

Na co zwracamy uwagę, wybierając szlifierki oscylacyjne i mimośrodowe?

Zanim przejdziemy do sedna artykułu, czyli kwestii skupionych na tym, czym się różni szlifierka oscylacyjna od mimośrodowej, zwrócimy uwagę na inny, równie ważny aspekt. Mowa tu oczywiście o kryteriach wyboru, które pomagają podjąć decyzję o zakupie.

Szlifierka mimośrodowa czy oscylacyjna? Inwestując w tego typu elektronarzędzia trzeba odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  • do jakich powierzchni będą wykorzystywane? Jaki rozmiar stopy szlifierskiej będzie najbardziej przydatny?
  • jaka powinna być moc silnika? Jak często urządzenie będzie eksploatowane?
  • jaka jest preferowana ilość oscylacji na sekundę?
  • jaka powinna być jakość urządzenia, przekładająca się na jego cenę? Bez względu na to, czy szlifierka jest mimośrodowa czy oscylacyjna, warto zadbać o to, aby wybrany model był lekki, a przy tym wytrzymały oraz bezawaryjny. Należy upewnić się, że jest także odporny na zapylenie.

Szlifierka oscylacyjna - cechy charakterystyczne

Nowoczesna szlifierka oscylacyjna czy mimośrodowa? Pierwszy model z pewnością sprawdzi się w przypadku powierzchni płaskich oraz lekko zaokrąglonych. W zależności od tego, jaka szlifierka oscylacyjna zostanie wybrana, można ją wykorzystać do wygładzenia powierzchni blatów, mebli oraz drzwi. Jej stopka jest zazwyczaj prostokątna, dlatego też świetnie radzi sobie z narożnikami. Pod tym względem stopka okrągła wypada gorzej.

Szlifierka oscylacyjna vs mimośrodowa. Model oscylacyjny odznacza się dużą precyzją działania (zwłaszcza z niewielką stopką). Prowadzony jest on z wyczuciem i pozwala na szybką obróbkę. Warto o tym pamiętać, wybierając szlifierki do drewna i metalu.

Szlifierka mimośrodowa - cechy charakterystyczne

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku powierzchni wklęsłych oraz wypukłych. Szlifierka mimośrodowa a oscylacyjna - który z modeli poradzi sobie lepiej z takim zadaniem? Oczywiście mimośrodowy.

Najlepsza szlifierka mimośrodowa do drewna, gipsu, a nawet metalu, wyposażona jest w elastyczny talerz szlifierski, który świetnie dopasowuje się do kształtu każdej powierzchni. Nakładka porusza się nie tylko w sposób oscylacyjny, ale i obrotowy, co zwiększa jej wydajność, a co za tym idzie, skraca czas pracy.

Czym jeszcze różni się szlifierka mimośrodowa od oscylacyjnej? Przede wszystkim:

  • może pełnić funkcję polerki - wystarczy zmienić tarczę,
  • wykorzystywana jest do wielu powierzchni. Sprawdzi się nawet na karoserii samochodowej,
  • ma wiele zastosowań. Tego typu szlifierki akumulatorowe wykorzystywane są do renowacji mebli, a także zdzierania powłok malarskich. Radzą sobie dobrze na dużych powierzchniach, lepiej aniżeli modele oscylujące.

Narzędzia stolarskie to bardzo szeroka i rozbudowana grupa produktów, która pozwala na precyzyjną obróbkę wybranego w danym momencie materiału. Jako sklep z elektronarzędziami przygotowaliśmy w tym dziale bogatą listę wyrobów, a w tym: tarcze do drewna oraz frezy do drewna. Na uwagę zasługują również liczne narzędzia akumulatorowe, a w tym: latarki, wiertarki, wkrętarki, piłki tarczowe, opalarki i wiele innych.

pixel