Opinie o Nas
📱 795 878 898            ☎ 34 361 04 53            ✉ info@elima24.pl                      Godziny pracy infolinii:     poniedziałek-piątek 8:00-16:00
Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2017-12-21

Czym są odkurzacze Festool?

Fachowiec z wieloletnim doświadczeniem z pewnością zna elektronarzędzia najlepszych marek, które choć nie są tanie, jak najbardziej są warte swojej ceny. Jeśli jednak dopiero rozpoczynasz swoją własną działalność i jesteś specjalistą pragnącym zacząć od wysokiej jakości elektronarzędzi, które ułatwią pracę, nie wierząc w tanie zamienniki - jesteś w odpowiednim miejscu. Zaraz dowiesz się dlaczego warto inwestować w narzędzia renomowanej marki Festool i jakie firma oferuje akcesoria, bez których trudno wyobrazić sobie pracę profesjonalisty.

Kilka informacji o marce Festool

Firma Festool powstała z pasji do elektronarzędzi, która niezmiennie trwa od jej początków - od ponad 90 lat. W tym czasie na rynek wypuściła wiele wysokiej klasy produktów przydatnych w pracy różnego typu fachowców. Narzędzia Festool pozwalają na szybsze i bardziej perfekcyjne wykonanie prac dzięki elektronarzędziom takim jak frezarki, pilarki, strugi, szlifierki czy wyrzynarki.

Wiadomym jest, że podczas prac tego typu urządzeniami trudno jest obejść się bez brudu i pyłu, a wiele prac musi być wykonywanych w domach klientów. Na szczęście firma zadbała o rozwiązanie i tego problemu oferując odkurzacze kompatybilne ze wspomnianymi urządzeniami.

Odkurzacze Festool posiadają wiele przydatnych funkcji, w tym między innymi:

  • odsysanie wody
  • sprzątanie po wykonanej pracy - odkurzanie
  • odsysanie pyłów w czasie pracy z narzędziami takimi jak na przykład frezarki czy pilarki
  • odsysanie pyłów w czasie w szlifowania masy szpachlowej

Oprócz wyboru samego odkurzacza, dobrania go nie tylko pod kątem wykonywanej pracy, ale również ze względu na jego zawansowanie, bardzo istotne są też akcesoria do odkurzaczy. Często fachowcy narzekają na tę kwestię, ponieważ wiele marek wprowadzających narzędzia niejako zapomina o tworzeniu kompatybilnych akcesoriów.

Festool zadbało również o to, oferując następujące akcesoria do odkurzaczy:

  • Worki do odkurzacza - Wszystkie worki charakteryzują się wysoką jakością wykonania i dużą pojemnością. Można wybierać wśród worków wykonanych z różnych materiałów - dostępne są worki z fizeliny, z włókniny poliestrowej lub filtrującej oraz dwuścienne (bitunikowe). Oczywiście nie wszystkie worki do odkurzaczy pasują do każdego odkurzacza - są one dedykowane konkretnemu typowi, warto więc zwracać na tę kwestię uwagę.
  • Wąż do odkurzacza - wysokiej jakości węże do odkurzaczy charakteryzują się nie tylko typową dla tego rodzaju mocą ssącą i dobrym wykonaniem. Wąż do odkurzacza Festool to również duża elastyczność i odporność na wysokie temperatury (nawet do 70 stopni).Węże różnią się między sobą - konieczne jest dopasowywanie ich pod kątem konkretnego urządzenia.Oprócz samych węży dostępne są i akcesoria do nich, takie jak chociażby: wysięgnik odsysający, wąż przedłużający, złączki (w tym redukcyjna), uchwyty czy przyłącza.
  • Filtr do odkurzacza - odkurzacze przemysłowe wymagają dobrej jakości filtrów, które pozwalają utrzymać urządzenie w dobrym stanie przez bardzo długi czas. Dostępne są filtry takie jak: główny - pozwalający na zoptymalizowane oczyszczanie, filtr do odkurzacza służący do odsysania na mokro bądź wkład do filtra służący do odsysania na sucho. Festool oferuje też filtry harmonijkowe czy papierowe. Podobnie jak inne akcesoria, należy dopasować je do rodzaju odkurzacza oraz typu wykonywanej pracy.
Pewne jest jedno - stawiając na akcesoria marki Festool stawia się na profesjonalizm, perfekcję i przyjemną pracę. Innowacyjność firmy, 350 patentów, więcej niż 80 nagród otrzymanych za produkty i zadowoleni klienci mówią same za siebie.
pixel