Opinie o Nas
📱 795 878 898            ☎ 34 361 04 53            ✉ info@elima24.pl                      Godziny pracy infolinii:     poniedziałek-piątek 8:00-16:00
Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2017-02-16

Elektronarzędzia przydatne w warsztacie

Jeśli lubisz majsterkować lub przygotowujesz się do remontu domu, warto byś swój prywatny warsztat doposażył w zestaw podstawowych elektronarzędzi o szerokim spektrum zastosowań. Na listę podstawowego sprzętu, jaki powinien znaleźć się w każdym domowym warsztacie można wpisać między innymi takie elektronarzędzia jak wiertarki, pilarki, szlifierki, a jeśli lubisz pracować w drewnie, również frezarki do drewna. Oczywiście każdy z wymienionych sprzętów dostępny jest w wielu różnych wersjach, a każda z tych wersji ma własne, specyficzne przeznaczenie.

WIERTARKI

Jeśli chodzi o wiertarki, to w ofercie sklepów znaleźć można przynajmniej kilka różnych wersji tego typu urządzeń. Najpopularniejsze z nich to wiertarki o zastosowaniach uniwersalnych, przeznaczone do wiercenia w drewnie, betonie i metalu. Inna grupa wiertarek to tzw. wiertarko-wkrętarki, czyli urządzenia przeznaczone do wiercenia otworów w różnych rodzajach materiałów oraz do wkręcania-wykręcania śrub.

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka Festool

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka Festool

Oczywiście na rynku spotkać można także wkrętarki bez funkcji wiercenia. Tego typu sprzęt zwykle oferowany jest w wersji akumulatorowej, przez co wkrętarki bardzo często określane są mianem sprzętu wyjątkowo mobilnego i wygodnego w obsłudze. Kolejna popularna kategoria wiertarek, jakie mogą znaleźć się w domowym warsztacie, to wiertarki udarowe oraz młoty udarowe. Te ostatnie przydają się głównie podczas burzenia ścian, przyspieszając i ułatwiając prace związane z kruszeniem betonu lub cegieł.

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka Festool

QUADRILL, wiertarka udarowa Festool

SZLIFIERKI, PILARKI I FREZARKI

Drugą popularną grupę elektronarzędzi, w jakie wyposażony jest praktycznie każdy domowy warsztat, stanowią szlifierki. Obecnie na rynku znaleźć możemy co najmniej kilka różnych kategorii tego typu sprzętu. Najpopularniejsze z nich to szlifierki oscylacyjne, taśmowe, mimośrodkowe czy szlifierki typu delta, które sprawdzą się podczas szlifowania narożników, krawędzi i trudno dostępnych zakamarków.

Festool Szlifierka taśmowa

Szlifierka taśmowa Festool, BS 75 E

Poza szlifierkami przy realizacji prac związanych z obróbką drewna, bardzo przydatne okazują się również pilarki i frezarki. Wśród tych pierwszych, do zastosowań typowo domowych najlepsze będą szlifierki stołowe i szablaste, które swym działaniem naśladują ruch klasycznej piły ręcznej. Jeśli zaś chodzi o frezarki, to w domowych warsztatach najczęściej używa się niedużych frezarek górnowrzecionowych, które są sprzętem stosunkowo prostym i bezpiecznym w obsłudze.  W domowym warsztacie znaleźć mogą się również takie elektronarzędzia jak lutownice, opalarki, mieszarki, polerki, wyrzynarki i wiele innych urządzeń o bardziej specjalistycznych zastosowaniach.
pixel