Opinie o Nas
📱 795 878 898            ☎ 34 361 04 53            ✉ info@elima24.pl                      Godziny pracy infolinii:     poniedziałek-piątek 8:00-16:00
Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaka młotowiertarka będzie dobrym wyborem?

2023-07-03
Jaka młotowiertarka będzie dobrym wyborem?

Czym jest młotowiertarka i do czego służy?

Młotowiertarka jest elektronarzędziem często wybieranym przez ekipy remontowo-budowlane. Można wyróżnić wersje przewodowe oraz akumulatorowe, które są znacznie bardziej wygodne w używaniu na większych powierzchniach.

Podstawowe funkcje młotowiertarki

Młotowiertarka – do czego służy? Za jej pomocą wykonuje się przede wszystkim wszelkiego rodzaju skuwanie tynku, wyburzanie ścian czy też usuwanie płytek ceramicznych z podłóg. Jak sama nazwa wskazuje jest przede wszystkim przeznaczona do wiercenia bez udaru lub z udarem. Należy pamiętać, że jest cięższa niż klasyczne wiertarki, dlatego wykonywanie precyzyjnych otworów przy jej użyciu jest utrudnione.

Dlaczego warto wybrać młotowiertarkę akumulatorową?

Jeśli zastanawiają się Państwo, jaka młotowiertarka do domu będzie idealna, odpowiadamy, że akumulatorowa. Niezależnie od tego, czy praca wykonywana jest samodzielnie, czy mają Państwo firmę remontową, warto wybrać właśnie ten model. Poniżej przedstawiamy jej największe zalety.

Zalety młotowiertarki akumulatorowej

Młotowiertarka akumulatorowa cechuje się przede wszystkim dużą wygodą użytkowania, poręcznością oraz faktem, że z jej pomocą można wykonać prace w miejscach czasem niedostępnych dla urządzeń sieciowych. Zda egzamin zarówno dla osób, które same wykonują wszelkie zadania remontowe w domu, jak i fachowców. Decydując się na wielofunkcyjny model, można zaoszczędzić pieniądze oraz miejsce na przechowywanie elektronarzędzi.

Możliwe wady młotowiertarki akumulatorowej

Niezależnie od tego, jaka młotowiertarka akumulatorowa zostanie wybrana, należy pamiętać o jednej rzeczy, a mianowicie o czasie pracy na jednym ładowaniu akumulatora. W przypadku mocno obciążających prac może się zdarzyć, że urządzenie dosyć szybko się rozładuje, dlatego warto przed zakupem rozważyć zakup modelu z bardziej pojemnym akumulatorem. Krótki czas pracy może być szczególnie uciążliwy w miejscach, gdzie jest utrudniony dostęp do zasilania i nie ma w pobliżu gniazdka, aby podpiąć ładowarkę.

Poradnik zakupowy: Jak wybrać młotowiertarkę akumulatorową?

Przy zakupie młotowiertarki należy zwrócić przede wszystkim uwagę na jej funkcje. Wyróżniamy wersje podstawowe, które mogą pracować w dwóch trybach – wiercenie z udarem lub bez. Są także modele trzyfunkcyjne, które jednakowo wiercą z udarem lub bez, oraz pełnią funkcję podkuwania.

Na co zwracać uwagę przy wyborze młotowiertarki akumulatorowej?

Jaką młotowiertarkę kupić – forum to miejsce, gdzie znajdą Państwo cenne wskazówki dotyczące zakupu tego elektronarzędzia. Kupując je, należy zwrócić uwagę na moc narzędzia, energię udaru oraz pojemność akumulatora, która w tym przypadku jest bardzo istotna. Równie ważne kwestie to dodatkowe wyposażenie oraz system amortyzacyjny, który sprawia, że praca nie jest aż tak męcząca.

Sklep z elektronarzędziami oferuje między innymi młotowiertarki akumulatorowe Festool, które charakteryzują się dużą wytrzymałością, wysoką ergonomią oraz dużą bezawaryjnością.

pixel