Opinie o Nas
📱 795 878 898            ☎ 34 361 04 53            ✉ info@elima24.pl                      Godziny pracy infolinii:     poniedziałek-piątek 8:00-16:00
Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Na jaki młot udarowy warto się zdecydować? Kompleksowy poradnik

2023-08-08
Na jaki młot udarowy warto się zdecydować? Kompleksowy poradnik

Zastanawiasz się, jaki młot udarowy wybrać? Takie urządzenie ma wiele różnych zastosowań. Jeśli potrzebujesz go w celu wykonania konkretnego zadania, to przed zakupem warto zapoznać się z jego specyfiką. Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, który pozwoli odpowiedzieć na pytanie: jaki młot udarowy kupić?

Młot udarowy – jaki wybrać, by sprawdził się niezawodnie?

Młot udarowy to nieco cięższy sprzęt, który przydaje się do skucia płytek, betonu oraz wykonania otworów w twardych materiałach budowlanych. Urządzenie to nie zawsze znajduje się na wyposażeniu przydomowego warsztatu. Zazwyczaj korzystają z niego pracownicy budowlani, ale dobranie odpowiedniego sprzętu sprawi, że każdy sobie z nim poradzi. Zanim jednak przystąpimy do zakupów sprawdźmy, jak działa młot udarowy.

Jak działa młot udarowy?

Młot udarowy jest większy niż klasyczna wiertarka; posiada również większą moc, dzięki czemu poradzi sobie doskonale z betonem oraz innymi twardymi materiałami. Skuteczność młota udarowego polega na szybkich i rytmicznych uderzeniach wiertła lub dłuta. Umożliwia to przebicie się przez wybraną powierzchnię na pożądaną głębokość bądź wykonanie otworu, który jest nam potrzebny. Uderzenia wiertła są silne za sprawą udaru elektropneumatycznego. Mechanizm ten posiada odpowiednią moc, dlatego umożliwia wykonywanie różnych czynności, takich jak wiercenie, kucie czy podkuwanie.

Jak używać młota udarowego? Nasze podpowiedzi

Młot udarowy jest na tyle silnym urządzeniem, że należy go przytrzymywać w obu rękach podczas wykonywania czynności. Nie powinno opierać się tej maszyny o okolice podbrzusza, gdyż może to powodować dolegliwości bólowe. Warto podkreślić, że nie należy w żaden sposób ingerować w konstrukcję maszyny – na przykład zdejmować z niej osłon czy zabezpieczeń w momencie, gdy sprzęt jest włączony.

Jaki młot udarowy do kucia betonu, czyli co brać pod uwagę kupując taki sprzęt?

Decydując się na zakup młota udarowego, warto przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego właściwie jest on nam potrzebny. Jeśli chcemy kuć nim ściany, to warto wybrać urządzenie, którego moc przekracza 1500 W. Jeśli jednak planujemy mniejsze roboty, takie jak podkuwanie czy wiercenie otworów o mniejszych średnicach, to wystarczy nam młot udarowy z mocą do 1000 W.

Ważnym parametrem tego typu urządzeń jest moc udaru, wyrażona w dżulach (J). Im większa jest jej wartość, tym większa moc pojedynczego udaru, a co za tym idzie większa wydajność urządzenia.

Istotnym aspektem jest także liczba udarów na minutę. Ilość udarów zależy od tego, czy nasza praca będzie wydajna. Wartość ta dostosowana jest do mocy silnika i jego obrotów. Im większa moc, tym niższe obroty i mniej udarów na minutę. Takie parametry lepiej sprawdzą się w przypadku kucia. Silniki o mniejszej mocy posiadają wyższą prędkość obrotową i większą ilość udarów, co z kolei zapewni lepszą pracę w przypadku wiercenia.

Do kruszenia betonu najlepiej sprawdzi się młot udarowy z mniejszą prędkością obrotową. Ułatwia to kruszenie powierzchni, a cały proces jest wówczas znacznie szybszy. Jeśli jednak chcemy, by młot udarowy zastępował nam wiertarkę, to znacznie lepiej będzie wybrać urządzenie o zupełnie innych parametrach. W takiej sytuacji konieczny jest zakup sprzętu z większą prędkością obrotową.

Jeśli interesuje Cię zakup odpowiedniego do sytuacji młota udarowego, to koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą. Jako sklep z elektronarzędziami z ogromnym asortymentem, oferujemy klientom między innymi narzędzia sieciowe oraz elektronarzędzia warsztatowe wysokiej jakości. Serdecznie zapraszamy!

pixel