Opinie o Nas
📱 795 878 898            ☎ 34 361 04 53            ✉ info@elima24.pl                      Godziny pracy infolinii:     poniedziałek-piątek 8:00-16:00
Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Odkryj do czego służy szlifierka kątowa i poznaj jej zalety

2023-04-19
Odkryj do czego służy szlifierka kątowa i poznaj jej zalety

Szlifierka kątowa – do czego służy? Zastanawiają się wszyscy, którzy stoją w sklepie przed narzędziami, a mają w planach rozpocząć remont mieszkania. Niektóre akcesoria i elektronarzędzia zwiększają jakość wykonywanych prac budowlanych, a także poprawiają ich komfort oraz bezpieczeństwo. Dzisiaj przekonasz się, do czego służy szlifierka kątowa oraz co można przy jej pomocy zrobić w zależności od mocy.

Czym jest szlifierka kątowa używana przy pracach remontowo-budowlanych?

Szlifierka kątowa to jeden z wielu elektronarzędzi, które pozwalają na obrabianie różnych powierzchni i przygotowanie ich do kolejnych prac lub też ostateczne wykończenie. Urządzenie to ma możliwość wymiany tarcz, dlatego też można je stosować do metalu, ceramiki lub betonu w zależności od dobranego osprzętu.

Szlifierki kątowe służą głównie do przycinania i skracania prętów zbrojeniowych, płytek ceramicznych, kostek betonowych czy blach. W ten sposób można szybko pozbyć się niechcianych części i dociąć materiał do konkretnego rozmiaru i kształtu.

Ze względu na to, że szlifierki kątowe mają dużą moc i wysokie obroty, występuje duże prawdopodobieństwo urazu przy pracy z tymi narzędziami. Właśnie dlatego w ich budowie występują osłony, które chronią użytkownika. To jak używać szlifierki kątowej zależne jest od jej modelu oraz materiału, z którym będziemy pracować.

Zastosowanie szlifierek kątowych jako narzędzi wielozadaniowych o różnej mocy

Na rynku z urządzeniami do prac budowlanych można dostać różne modele tych elektronarzędzi. Rodzaje szlifierek kątowych zazwyczaj dopasowane są pod kątem mocy i jednocześnie docelowego przeznaczenia. Począwszy od słabszych, które mają maksymalnie 900 W, idealnie nadają się do drobnych prac domowych takich jak usuwanie rdzy czy przycinanie płytek ceramicznych przy remoncie kuchni i łazienki. Można dzięki nim także wygładzić wszystkie spawane wcześniej powierzchnie.

Szlifierki kątowe o średniej mocy do 1200 W cechują się wzmocnioną budową, metalowym korpusem oraz odpornością na przegrzanie przy wykonywaniu dłuższych prac. Do warsztatów specjaliści zaopatrują się w większe oraz znacznie mocniejsze modele. Te nawet o 2600 W mocy mogą bez problemu ciąć różnego rodzaju zbrojenia, grube przęsła metalowe czy też przygotowywać kostkę brukową do układania.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą szlifierek kątowych od renomowanych producentów. Elektronarzędzia sklep internetowy pozwala na wybranie odpowiedniego modelu po ówczesnym zapoznaniu się ze wszystkimi ofertami. Narzędzie to usprawni i przyspieszy prace remontowo-budowlane w twoim domu lub zakładzie produkcyjnym.

pixel