Opinie o Nas
📱 795 878 898            ☎ 34 361 04 53            ✉ info@elima24.pl                      Godziny pracy infolinii:     poniedziałek-piątek 8:00-16:00
Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Strug elektryczny - na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

2023-06-14
Strug elektryczny - na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Jaki strug elektryczny wybrać? Jest to jeden z dylematów, przed którymi stają zarówno profesjonaliści, jak i domowi majsterkowicze zainteresowani obróbką drewna. Wybór odpowiedniego narzędzia znacznie przyśpiesza pracę. Nie inaczej jest w przypadku struga elektrycznego. Jest to niejako odpowiednik ręcznego hebla. Dodanie do tradycyjnej konstrukcji silnika stworzyło narzędzie znacznie wydajniejsze. Dlatego też jest często wybierane przez osoby pracujące z drewnem. 

Jaki strug elektryczny – na co zwrócić uwagę podczas wyboru narzędzia?

Aby odpowiednio określić parametry narzędzia niezbędne do właściwego wyboru, należy odpowiedzieć najpierw na pytanie: jak działa strug elektryczny? Głównym elementem, na którym opiera się cała konstrukcja, są ostrza zamontowane na wałach. Aby narzędzie było wydajne, podczas wyboru modelu zwrócić uwagę na:

  • moc – im większa, tym wyższa efektywność urządzenia, a to z kolei zapewnia komfortową pracę,
  • głębokość strugania – w zależności od nierówności  drewna, na którym Państwo pracują, należy dobrać odpowiednią głębokość strugania do materiału,
  • szerokość głowicy – ten parametr określa zakres pracy urządzenia, mniejsza głowica, pozwala precyzyjniej używać narzędzia – większa gwarantuje szybszą obróbkę dużych elementów,
  • obroty głowicy na minutę – określa szybkość pracy urządzenia.

To jedne z najważniejszych parametrów, na które należy zwrócić uwagę, zastanawiając się, jaki strug elektryczny wybrać.

Strug elektryczny – praktyczne narzędzie do pracy z drewnem

Obecnie na rynku znajdą Państwo między innymi strugi elektryczne, które zasilane są energią elektryczną, więc wymagają podłączenia do prądu. Jednak nie zawsze znajduje się w pobliżu miejsca pracy gniazdko. W takich sytuacjach warto wybrać modele akumulatorowe.

Strug elektryczny – do czego służy i do jakich prac można go wykorzystać?  To narzędzie sprawdzi się zwłaszcza podczas:

  • heblowania,
  • skrawania drewna,
  • wyrównywania powierzchni,
  • nadawania struktury,
  • usuwania starych powłok,
  • łagodzenia krawędzi i kantów.

Odpowiedni strug elektryczny uczyni pracę bardziej komfortową i efektywniejszą. Warto zdecydować się na wybór tego narzędzia, by tworzyć przedmioty z tak wyjątkowego materiału, jakim jest drewno.

Zachęcamy do wyboru jakościowych urządzeń

Wiedzą już Państwo, czym jest strug elektryczny, jak go używać i do jakich prac można go wykorzystać. Przede wszystkim jednak w naszym artykule określiliśmy najważniejsze parametry, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru tego narzędzia. By zapewnić sobie bezpieczne użytkowanie struga elektrycznego, należy sięgać tylko po wysokojakościowe, sprawdzone artykuły. Proponuje je sklep z narzędziami warsztatowymi elima24.pl. Zachęcamy do zakupów! 

pixel