Opinie o Nas
📱 795 878 898            ☎ 34 361 04 53            ✉ info@elima24.pl                      Godziny pracy infolinii:     poniedziałek-piątek 8:00-16:00
Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2017-11-29

Szczotki Festool – dobry wybór

Elektronarzędzia przeważnie wyposażone są w silniki szczotkowe. Oczywiście, nie tylko – lecz trzeba przyznać, że właśnie takie klasyczne narzędzia są najczęściej spotykane, głównie z racji ich przystępnej ceny.
Choć zwykle są to urządzenia bardzo solidne i wytrzymałe, to tak w przypadku każdego innego sprzętu poddanego intensywnej eksploatacji i tutaj prędzej czy później dochodzi do stopniowego zużycia poszczególnych elementów składowych, a jedną z części której kwestia ta dotyczy najbardziej są umieszczone w silnikach szczotki. Zużyta bądź uszkodzona szczotka oczywiście przekłada się na nieefektywną pracę urządzenia bądź nawet niemożność korzystania z jego walorów. Całe szczęście, na rynku istnieją szczotki wysokiej jakości i bardziej odporne niż inne.

Szczotki Festool – bezkonkurencyjna opcja

Niemiecki producent narzędzi znany jest z tworzenia wysokiej klasy produktów z troską, o każdy najmniejszy szczegół. Nie inaczej, jeśli chodzi o produkowane przez niego szczotki do silników elektrycznych, które są wręcz synonimem niemieckiej precyzji. Do pary z szczotkotrzymaczami stanowią one idealne dopełnienie elektronarzędzi, które przekłada się na długotrwałe użytkowanie, pozbawione komplikacji.

Dlaczego jeszcze szczotki Festool są lepsze od innych?

 • Gwarantują najlepszy stosunek jakości do ceny.

 • Są wytrzymałe i solidne.

 • Cechują się ponadprzeciętną trwałością.

 • Niezbędne w codziennej pracy.

Ważne podkreślić to, że szczotki Festool można dostać w naprawdę różnych rodzajach, dlatego nie ma żadnego problemu z ich dopasowaniem do konkretnego modelu wybranego elektronarzędzia, które wymaga zmiany tego osprzętu.

Szczotki Festool znajdą zastosowanie przede wszystkim w sprzętach takich jak:

 • wiertarki,

 • wkrętarki,

 • szlifierki,

 • pilarki,

 • frezarki.

Więcej o wspomnianych narzędziach przeczytasz we wpisie: Elektronarzędzia przydatne w warsztacie.

Skuteczność pracy wybranych elektronarzędzi jest w bardzo dużym stopniu uzależniona właśnie od pracy szczotek, dlatego nie ma sensu oszczędzać i brać pierwsze lepsze propozycje, nie mając pewności czy sobie poradzą i jak długo będą w stanie służyć. Wybierając szczotki Festool podejmuje się mądrą i pewną decyzję – w końcu pochodzą one od sprawdzonego i uznanego producenta.

W okolicznościach zaniedbania tego faktu z pewnością prędzej niż później miałoby się do czynienia nie tylko z zakłóceniem pracy silnika, ale nawet jej całkowitym zatrzymaniem.

W jaki sposób dbać o szczotki?

Mimo, iż z propozycji dostępnych na rynku szczotki Festool są najsolidniejsze to oczywiście i tak nie można zapominać o konieczności ich prawidłowej pielęgnacji. Konieczne jest regularne kontrolowanie ich stanu, rutynowe oczyszczanie (szczególnie po pracach związanych z silnym pyleniem) i w razie potrzeby – wymiana.

O czym pamiętać przy wymianie?

Jeśli stoi się przed koniecznością wymiany szczotki na nową należy pamiętać, aby zawsze obie wersje zgadzały się ze sobą pod kątem numeru seryjnego – tylko wtedy będzie można mieć 100% pewność co do ich kompatybilności w kwestii używanego elektronarzędzia.
Poza tym należy pamiętać, że wielkość elektronarzędzia określa sposób dotarcia do miejsca lokalizacji szczotki:
 • w dużych modelach nie ma konieczności ściągania obudowy

 • w mniejszych modelach szczotkę można wymienić dopiero po zdjęciu obudowy

Oczywiście, jeśli nie ma się czasu bądź umiejętności na samodzielną wymianę szczotek, zawsze można zwrócić się po pomoc do profesjonalistów. Nie jest to wielka kwota, a w ten sposób można uniknąć ewentualnego uszkodzenia elektronarzędzia w czasie nieprawidłowo przeprowadzonej wymiany.
pixel