Opinie o Nas
📱 795 878 898            ☎ 34 361 04 53            ✉ info@elima24.pl                      Godziny pracy infolinii:     poniedziałek-piątek 8:00-16:00
Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2017-05-31

Warsztat stolarski - jakie narzędzia warto zakupić?

Niezależnie od tego, czy chce się otworzyć warsztat stolarski od zera czy też poprawić istniejący, wszyscy specjaliści w obróbce drewna potrzebują tych samych narzędzi warsztatowych. Jednym z najważniejszych narzędzi jest bez wątpienia piła - taka jak na przykład DIMAR Podcinak DVK 120 mm 24z 3.1/2.2 d-20. Ostatecznie sprzęt, który chce się mieć w swoim warsztacie zależy w dużym stopniu od projektów, które realizuje się w nim najczęściej.

Wyposażenie warsztatu w oparciu o projekty

Wiele projektów można zbudować przy użyciu tylko dużej piły warsztatowej, wiertarki kolumnowej-stołowej oraz dobrego podajnika z akcesoriami, a także różnych narzędzi ręcznych. Narzędzia do obróbki drewna o wysokiej priorytetowości obejmują dłuto, a najlepiej cały zestaw plus dobrą powierzchnię roboczą.

Ważne: narzędzia warsztatowe zawsze powinno się traktować jako inwestycje. Aby dobrze wybrać, należy określić cele i wyselekcjonować narzędzia warsztatowe, które najlepiej odpowiadają osobistym wymaganiom. Nie ma potrzeby ich kupować od razu, ale gdy umiejętności się poprawiają, a projekty stają się bardziej złożone, warto dodać narzędzia, które pozwolą uzyskać właściwe rezultaty:
  • proste cięcia, 
  • kwadratowe narożniki,
  • silne konstrukcje.
Wspomniane wyżej przykładowe narzędzia pochodzą od producenta Dimar - są bardzo dobrej jakości, choć nie należą do najtańszych. Jednak warto przypomnieć o traktowaniu narzędzi stolarskich jako inwestycji. To ważne, tym bardziej iż Dimar oferuje najbardziej rozbudowany asortyment narzędzi do obróbki drewna, ale też tworzyw sztucznych i aluminium. Narzędzia Dimar są stosowane na całym świecie, gdzie są znane z wysokiej jakości i niezawodności. DIMAR dostarcza szeroką gamę produktów, które mają na celu spełnienie oczekiwań użytkownika, niezależnie od tego, czy jest się użytkownikiem przemysłowym, czy też domowym majsterkowiczem.

Kilka godnych polecenia produktów tej marki to na pewno:

Piła stołowa

Niezależnie od tego, czy jest to ciężki model, który pozostaje w warsztacie czy typ przenośny, piła stołowa jest niezwykle przydatnym narzędziem.

To często narzędzie działające jako odwrócona elektryczna piła ręczna, która została zamontowana na spodzie blatu stołu ze stali, z piłą tarczową wystającą przez szczelinę. Jest w niej oś, która może być pochylona względem poziomego blatu stołu do odpowiednich kątów skrawania. Element ten jest podnoszony lub opuszczany, aby dostosować głębokość cięcia do zamierzonej.

piła stołowa

Bosch Piła stołowa GTS 10 XC 2100W 254 mm


Miernik umożliwia rozcinanie elementów wzdłuż kątów lub prostopadle do ostrza. Przy zakupie piły stołowej dwa czynniki determinują ostateczny wybór: cena, jak i elastyczność maszyny. Im większe ostrze, tym większy jest element, który można wyciąć. Wymiar blatu stołu to też ważne kryterium - większa jest lepsza do cięcia dużych kawałków, ale opcja większej piły jest również mniej przenośna i droższa.

Wiertarka pionowa

Kolejnym elementem, którego na pewno nie może zabraknąć w warsztacie jest wiertarka kolumnowa-stołowa - to nic innego jak wiertarka do precyzyjnych wierceń z regulowanym stołem pod uchwytem z otworem w środku, dzięki regulowanej wysokości kolumny przewiert przechodzi z łatwością przez obrabiany przedmiot. Wiertarki stołowe są napędzane silnikami elektrycznymi.
pixel