Opinie o Nas
📱 795 878 898            ☎ 34 361 04 53            ✉ info@elima24.pl                      Godziny pracy infolinii:     poniedziałek-piątek 8:00-16:00
Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2017-03-16

Zastosowanie zszywek tapicerskich i stolarskich


Korzystanie z zszywek tapicerskich i stolarskich dla domowych zastosowań może służyć jako realna alternatywa do użytkowania przez każdego – szczególnie w porównaniu do gwoździ czy innych sposobów mocowania. Głównie z tego powodu, że zazwyczaj są nie tylko łatwiejsze w produkcji niż gwoździe lub wkręty, co przyczynia się do ich większej dostępności, ale też są łatwiejsze do zastosowania.

Zszywki tapicerskie - które wybrać?


Nie ma jednego rodzaju zszywek, różnią się często detalami – trzeba znać różnice, aby w odpowiedni sposób dobrać ich zastosowanie. Mogą być wykonane z grubszego metalu – wtedy są bardziej odpowiednie na przykład do zastosowania w przypadku konstrukcji podłogi i mebli. Z drugiej strony – cieńsze mogą się przydać do mniejszych projektów.

Zszywka stolarska PILM 15 twarde drewno


Zasadniczo, fakt iż jest dostępna tak szeroka gama zszywek sprawia, że wszystkie mogą być łatwo wykorzystywane do wszelkiego rodzaju zastosowań w domu. Zszywki ze stali nierdzewnej mogą również okazać się łatwiejsze do użycia, ponieważ w porównaniu do gwoździ - mogą być stosowane bezpośrednio za pomocą pistoletu na zszywki lub specjalnego młotka.

Jednak, by móc korzystać z nich w domu trzeba posiadać odpowiednie narzędzia – zszywki tapicerskie i stolarskie z racji tego są przede wszystkim używane przez osoby zajmujące się produkcją lub renowacją mebli wypoczynkowych w sposób zawodowy.

Można korzystać między innymi z:

  • Klasycznych zszywek tapicerskich o różnych rozmiarach
  • Specjalistycznych zszywek stolarskich do wszelkich prac monterskich

Te drugie mogą być z powodzeniem stosowane również w odniesieniu i do twardszych materiałów, takich jak lite drewno czy specjalnie utwardzanych materiałów drewnopochodnych.

Dlaczego warto korzystać ze zszywek tapicerskich?

Zaletą używania takich specyficznych łączników jest to, że na ogół są wykonane z materiału odpornego na korozję i tym samym mogą być optymalnie wykorzystane w pracy zewnętrznej.

Niezależnie od tego, czy używa się gwoździ, zszywek lub wkrętów - ten rodzaj metalu jakim zwykle jest stal nierdzewna sprawdza się najlepiej, gdyż pomaga uniknąć pojawienia się rdzy i korozji. Jednak stosowanie zszywek ze stali nierdzewnej nie ogranicza nas tylko do stosowania na zewnątrz - przedmioty te mogą okazać się naprawdę przydatne w przypadku różnych domowych projektów DIY.

Zszywka tapicerska 53/12 /8000/

Zszywka tapicerska 53/12 /8000/

Gdzie w największym stopniu można skorzystać z właściwości zszywek tapicerskich i stolarskich?

Jest to niezbędny element wyposażenia każdego profesjonalnego zakładu stolarskiego, a także warsztatu osoby, która hobbystycznie zajmuje się renowacją mebli – szczególnie mebli wypoczynkowych. Bez względu na to, czy chce się tapicerować sofę, wersalkę narożnik czy też pufy – nie będzie to możliwe do wykonania jeśli nie wykorzysta się do tego zszywki tapicerskiej. Naprawa i renowacja mebli wypoczynkowych może być wciągającym zajęciem, jednak by wszystko przebiegało miło, sprawnie i poprawnie – konieczne jest wyposażyć się w takie małe, ale odgrywające wielką rolę narzędzie. Całe szczęście dzisiaj nie ma problemu ze znalezieniem odpowiednich zszywek i zakupieniem ich w dobrej cenie.
pixel